محصولات مشاهده شده اخیر :

شرکت اسکا ESKA

شرکت ESKA ترکیه تولید کننده انواع مختلف شیر های صنعتی است. با تکیه بر دانش فنی روز اروپا، متخصصین کار آزموده و هم چنین ماشین آلات و تجهیزاتی پیشرفته محصولات با کیفیت و همگام یا بالا ترین استاندارد های تضمین کیفیت در اروپا را تولید می نماید.

شرکت اسکا ESKA یکی از کمپانی های با سابقه 50 ساله در زمینه تولید تجهیزات کنترل گاز می باشد. تجهیزات برند اسکا در کشور ترکیه و با کیفیت نسبتا بالا و قیمت مناسب تولید می شوند.

کاتالوگ، لیست قیمت و خرید شیر حساس به زلزله اسکا | مرکز برق

دو نمونه از محصولات برتر اسکا ESKA و عملکرد آنها

  • شیر برقی نرمالی اوپن نیمه اتومات
  • شیر حساس به زلزله

شیر برقی نرمالی اوپن نیمه اتومات: این مدل شیر برقی شرکت ESKA از جنس آلومینیوم میباشد.
حالت اولیه این مدل شیر، به صورت نرمال اپن(NO) است و پس از این که فرمان برق به شیر داده شد، شیر مسیر سیال را قطع می کند و در همان حالت بسته باقی خواهد ماند، حتی اگر فرمان برق از روی شیر برداشته شود شیر تا زمانی که اهرم ریست دستی بالای آن فعال نشود درحالت بسته باقی می ماند.

این شیر برقی مخصوص گاز شهری، گاز طبیعی و هوا ساخته شده است. که البته با توجه به این که فشار آن حدود 0.5 بار است، کاربرد اصلی آن برای گاز شهری است. با توجه به این که ریست این شیر به حالت دستی می باشد، برای سیستم های ایمنی گاز بسیار مناسب است. زمانی که سنسور های تشخیص دود یا گاز آلارم اعلام کنند، شیر مسیر جریان گاز را قطع میکند و تا زمان این که اپراتور مطمئن شود که دیگر خطری وجود ندارد و به صورت دستی مجدد شیر را فعال کند، جریان گاز را قطع نگه می دارد.

شیر برقی گاز آلومینیومی  نرمالی اوپن اسکا یکی از انواع شیر برقی های قطع کن ایمنی در تاسیسات و تجهیزات گاز شهری میباشد.
اولین ویژگی مهم شیر برقی گاز آلومینیومی وضعیت نرمالی اوپن آن است که در صورت دریافت سیگنال برقی (معمولا از دتکتور بوی گاز) مسیر گاز را می بندد و دومین ویژگی مهم آن ریست دستی شیر برقی است. به دلایل ایمنی تا زمانی که به صورت دستی دوباره شیر برقی فعال(ریست) نشود، در حالت کلوز یا بسته باقی می ماند.

این شیر ها به صورتی طراحی شده اند که در حالت عادی که هنوز ولتاژی روی بوبین اعمال نشده و جریان بوبین به حد نصاب رسیده مسیر گاز عبوری از شیر برقی باز می باشد و زمانی که بوبین دستگاه سیگنال الکتریکی دریافت می کند، شیر برقی با توجه به میدان الکترومغناطیسی شفت خود را حرکت می دهد و تجهیزات قطع کننده گاز وارد عمل می شوند و سطح روزنه از طریق محکم چسباندن بالای شفت به صورت ناتراوا مسدود می گردد.

شیر حساس به زلزله: شرکت ESKA ترکیه تولید کننده انواع مختلف شیر های صنعتی است که یکی از مهم ترین محصولات آن شیر قطع کن حساس به زلزله است. شیر قطع کن حساس به زلزله ESKA جهت قطع اتوماتیک جریان گاز در هنگام وقوع زلزله طراحی شده است. در صورتی که میزان لرزش زمین از حد مجاز تعریف شده مطابق با استاندارد های موجود فراتر رود، شیر به طور اتوماتیک جریان گاز را قطع کرده و به این ترتیب از خطر نشت گاز و انفجار به علت وقوع زمین لرزه جلوگیری به عمل می­ آید. لازم به ذکر است که پس از قطع شدن جریان گاز، شیر مجددا قادر به وصل خودکار جریان نیست و این عمل باید به صورت دستی و توسط اپراتور انجام شود. در ادامه به بررسی  ویژگی های شیر قطع کن حساس به زلزله ESKA خواهیم پرداخت.

  • مقاومت بالا در برابر ترکیبات گوگردی، خوردگی، گاز طبیعی، تابش، رطوبت و تغییرات دمایی
  • قطع جریان سیال به هنگام وقوع زلزله به صورت خودکار
  • تحت استاندارد هایTS12884 و ASCE25-06
  • عمر بالا در مقایسه با مدل­ های مشابه
  • جنس مواد پلاستیکی از نایلون و مواد لاستیکی از NBR
  • دارای سایز های مختلف متناسب با نیاز مشتری
  • طراحی فشرده، جمع و جور و سبک

شیر قطع کن گاز حساس به زلزله تحت استاندارد های TS12884 ،ASCE25-06  جهت قطع اتوماتیک جریان گاز هنگام وقوع زلزله طراحی شده است. شیر قطع کن گاز حساس به زلزله هنگام وقوع زلزله تحت تاثیر لرزش زمین تا اندازه استاندارد قرار گرفته و به طور اتوماتیک جریان گاز در خط لوله را قطع می کند. نوع سیال شیر حساس به زلزله از گروه دوم خانواده H متوسط – گاز های غیر خورنده مانند گاز طبیعی (متان)، LPG، پروپان، بوتان، گاز شهری، هوا و غیره می باشد. تنظیمات کارخانه در این راستا به مصرف کننده ارائه شده بنابراین تنظیمات را به هیچ وجه تغییر ندهید، در غیر این صورت سازنده هیچ مسولیتی را پذیرا نخواهد بود.  در حالت کلی این شیرها اصطلاحا  normaly open نامیده می شوند یعنی درحالت عادی که زلزله وجود ندارد باز می باشند. پس از قطع گاز، شیر حساس به زلزله مکانیکال قادر به اتصال دوباره جریان گاز به صورت اتوماتیک نخواهد بود و پس از رفع خطر باید شیر قطع کن گاز حساس به زلزله به طور دستی تنظیم شده تا اجازه عبور جریان گاز داده شود.

شیر قطع کن گاز حساس به زلزله به شیوه ای طراحی و تولید شده که همه ی قسمت های آن با دوام و محکم بوده و در یرابر عواملی مانند ترکیبات گوگردی، خوردگی، گاز طبیعی، تابش خفیف، رطوبت، تغییرات دمایی که ممکن است در هنگام استفاده از آن رخ دهد، مقاوم می باشد.

کاتالوگ، لیست قیمت خرید و فروش شیر حساس به زلزله و شیر نرمالی اوپن نیمه اتومات اسکا ESKA

قیمت محصولات اسکا ESKA

قیمت محصولات اسکا نسبت به سایر محصولات چینی موجود در بازار بیشتر است.
قیمت شیر حساس به زلزله ترکیه نسبت به سایر شیر برقی های موجود در ایران کمی بالاتر است.
برای خرید محصولات اسکا، به قیمت آن توجه داشته باشید زیرا این شیر از نوع وارداتی است و به همین دلیل نوسان قیمت بسیار زیاد و بالایی به همراه دارد.

برای مثال شیر های برقی با برند اسکا ترکیه از قطعات بسیار با کیفیتی برخوردار هستند و می توانند تا مدت های طولانی بدون آنکه به تعمیر، سرویس و یا تعویض نیاز داشته باشند دوام بیاورند. این شیر های برقی در کشور ترکیه تولید می شوند اما نوع تقلبی آنها نیز در بازار موجود است و بفروش می رسد.

این جنس‌ ها با کیفیت‌ های مختلف همراه هستند و بنابراین، تأثیر زیادی بر قیمت نهایی دارند. قیمت تمام شده این ابزار های کنترلی، به عوامل مختلفی وابسته است. همچنین، فشار کاری و دمای کاری شیر برقی اوپن نرمالی نیمه اتومات اسکا نیز از دیگر عوامل تعیین‌ کننده قیمت محسوب می‌ شوند.

همان طور که متوجه شدید شیر های هوشمند بسیار قابل اعتماد تر به نسبت شیر های معمولی گاز می باشد چرا که در صورت قطع شدن برق نیز شیر باز نمی شود و گاز به مسیر اصلی وارد نمی شود. به دلیل همین تفاوت و وجود این تکنولوژی قیمت آن کمی بالاتر از مدل های معمولی است.

شیر برقی های گاز جایگزین

عوامل بسیار زیای ما را مجبور به استفاده از سایر تجهیزات به عنوان جایگزین می کند، عواملی چون قیمت، موجود نبودن کالا، کیفیت نا مناسب و … که برای شیر برقی گاز نرمالی اوپن نیمه اتومات اسکا نیز هم ممکن است اتفاق بیافتد.
سایر تولید کنندگان شیر برقی گاز که محصولاتشان در ایران موجود است عبارت اند از: